Świąteczne kodowanie

We wtorek 3 grudnia klasa 4 a wraz z wychowawcą p. Mirosławą Zięcik wzięła udział w zajęciach z kodowania pod hasłem „Czekając na święta”.  Podczas spotkania uczniowie poznali zasady programowania OZOBOTA, czyli niewielkiego robocika, który potrafi odczytać polecenia przedstawiane za pomocą sekwencji kolorów.  Dzieci tworzyły trasy dla ozobota na karcie pracy przedstawiającej worek świętego Mikołaja, gdzie musiały zastosować pierwszy z poznanych kodów – zawróć na końcu linii. Kolejne karty pracy, czyli dzwonek i drogę Mikołaja po prezenty, uczniowie wypełniali z taką samą dokładnością i zaangażowaniem. Pierwsza lekcja programowania zaliczona została przez uczniów na piątkę z plusem. Zajęcia poprowadziły Barbara Moskal i Małgorzata Olejnik z Biblioteki Pedagogicznej w Pile. Spotkanie było bardzo atrakcyjne, z niecierpliwością czekamy na następne.  

M. Zięcik

>>zobacz zdjęcia<<