„Piątka” przybija piątkę Sarze

W piątek 13 grudnia ponownie gorąco zabiły nasze serca dla Sary Popielarskiej, ciężko chorej dziewczynki. W tym dniu po raz drugi przeprowadzono akcję zbiórki funduszy na jej leczenie. Tym razem podjęli się tego zadania uczniowie klas I a i b wraz z wychowawcami. Pierwszoklasiści po zakończonych warsztatach realizowanych w ramach projektu „Akademia Finansów dla dzieci – Pieniądze bez tabu” postanowili sprawdzić swoje umiejętności związane z funkcjonowaniem w rzeczywistości finansowej. W porozumieniu z rodzicami uczniów ustalono zorganizowanie świątecznego kiermaszu charytatywnego. Nie było żadnych wątpliwości dla kogo zostaną przekazane pieniądze. Oczywiście dla Sary.

Uczniowie klasy I a i I b swoim działaniem pokazali, że potrafią wspierać potrzebujących i nie pozostają obojętni na los innych ludzi. Po prostu są empatyczni.

M. Prus i M. Sadowska