Warsztaty mydlarskie w II c

12 grudnia w klasie II c odbyły się warsztaty mydlarskie, które przygotowała i poprowadziła mama Wiktora. Pomagały również mamy Oliwii i Roksany. Dzieci wykonały mydełka z gliceryny, w której zatopiły między innymi kawę ziarnistą, goździki, kwiaty róży i lawendy oraz brokat. Na początku produkcji mydełek dzieci pocięły glicerynę na małe kawałki za pomocą nożyków, wsypały ją do słoika, zważyły na kuchennej wadze oraz wsypały do silikonowych foremek różne ozdoby. Następnie mama Wiktora rozpuściła ją w mikrofali, dodała barwnik i wlała ją do foremek. Po zastygnięciu gliceryny można było wydostać swoje mydełko. Wszystkie wyszły przepięknie! Miały przeróżne kolory i kształty. Są więc serca, owale, różyczki, prezenty, zwierzątka oraz muszelki. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i chętnie robili mydełka. Następnym etapem warsztatów było pakowanie mydełek do ozdobnych woreczków.

M. Bęben