Z wizytą u weterynarza

Zwieńczeniem zajęć o czworonożnych przyjaciołach była wizyta w Przychodni weterynaryjnej AS. Dzieci zapoznały się z pracą weterynarza. Pani doktor opowiadała o rozpoznawaniu chorób i sposobach leczenia wszystkich zwierząt, które trafiają do przychodni. Oprowadzała również dzieci po różnych gabinetach. Między innymi dzieci zobaczyły gabinet zabiegowy, labolatorium, gabinet stomatologiczny. Uczniowie mogli też obserwować przez mikroskop pasożyta oraz kroplę krwi.  Zobaczyli również urządzenie do prześwietlania -rtg, usg oraz zdjęcia pieska od wewnątrz. Mogli dotykać narzędzi chirurgicznych i z bliska przyjrzeć się jak wygląda inkubator. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty i słuchały z ogromnym zainteresowaniem.  Na zakończenie zajęć, w podziękowaniu wręczyli pani doktor pamiątkową, własnoręcznie wykonaną laurkę.

M. Woźniak