Lekturniki w II c

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”, klasa II c uzupełniała lekturniki na temat przeczytanej lektury pt. „Brzydkie kaczątko”. W lekturnikach dzieci uzupełniały metryczkę książki, opisały oraz narysowały głównego bohatera i swoją ulubioną przygodę. Następnie dzieci układały i wklejały historyjkę obrazkową według odpowiedniej kolejności, narysowały na tablecie grę związaną z lekturą oraz wykonały samoocenę. Dzieci bardzo polubiły wypełnianie lekturników i nie mogą już się doczekać następnej lektury. Najbardziej spodobało im się rysowanie gry na tablet, która nawiązywała do głównego bohatera książki. Uczniowie przygotowali również wystawę swoich prac na temat przeczytanej lektury, którą zaprezentowali w holu szkoły. Prace wykonane były techniką dowolną. Dzieci bardzo pięknie zilustrowały brzydkie kaczątko.

M. Bęben