Niezwykły kalendarz adwentowy

W tym roku dzieci w świetlicy szkolnej przygotowywały się do świąt w sposób szczególny. Od początku grudnia pracowały nad projektem „Kalendarz adwentowy”. Dzieci odszukiwały i wykonywały świąteczne zadania.

Pierwszym zadaniem było przygotowanie ozdobnej skarpety dla elfów. Następnego dnia dzieci pisały listy, w których przedstawiły swoje świąteczne marzenia i prośby. Następnie dzieciaki własnoręcznie ozdabiały bombki choinkowe. Czwartym zadaniem była konkurencja drużynowa – wykonanie jak najdłuższego łańcucha na choinkę. Zwycięski łańcuch mierzył ponad 17 metrów! 12 grudnia w naszej świetlicy stanęło piękne drzewko. Zadaniem dzieci było udekorowanie choinki wykonanymi przez siebie ozdobami. Tak pięknej choinki nie było w świetlicy od lat.

Kolejne zadanie było rozłożone na kilka dni. Dzieci samodzielnie przygotowywały kartki świąteczne, układały życzenia dla najbliższych, aby w końcu wysłać je bliskim.

W naszej świetlicy zrobiło się już bardzo świątecznie, nadszedł więc czas na wspólne śpiewanie kolęd. W miłej atmosferze przy ślicznej, mrugającej choince zaczęły wybrzmiewać świąteczne melodie. Dzieciom bardzo spodobał się konkurs karaoke na najpiękniej zaśpiewaną kolędę lub pastorałkę.

Nasz kalendarz adwentowy dobiegł powoli końca, więc w nagrodę za wykonanie wszystkich zadań adwentowych nasze świetliczaki otrzymali worek nowych zabawek od Świętego Mikołaja.

B. Plucińska, A. Andrzejewska, M. Skrypak, M. Groć,