Klasa z empatią

Uczniowie z klas 3 b i 3 c wzięli udział w akcji „Klasa z empatią” organizowanej przez Stowarzyszenie „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego” w ramach obchodów miesiąca świadomości – październik 2019. Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat mutyzmu wybiórczego (selektywnego), jako zaburzenia o podłożu lękowym. Dzieci obu klas trzecich z dużym zaangażowaniem wykonywały poszczególne zadania zawarte w regulaminie projektu. Bardzo ładnie pracowały w grupach nad stworzeniem plakatu zawierającego porady, wskazówki i konkretne hasła dotyczące wzajemnej pomocy koleżeńskiej. „Nie krytykuj innych”, „Nie wyśmiewamy się z wypowiedzi innych”, to niektóre z zaproponowanych przez uczniów haseł. Dzieci nie miały problemu z wypisywaniem miłych komunikatów na obrysowanych dłoniach swoich kolegów. Uczniowie czuwali nad tym, by każdemu sprawić przyjemność ciepłym, miłym słowem.
Udział w akcji był dla uczniów obu klas ciekawym doświadczeniem. Dzieci z większą wyrozumiałością zaczęły podchodzić do siebie i swoich zachowań.

Krystyna Kołodziej, Danuta Dobrowolska