O smaku, ziołach i uważnym jedzeniu

We wtorek 14 stycznia uczniowie klas I – III uczestniczyli w kolejnych zajęciach w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”.

Podczas tych zajęć dowiedzieli się, jaką rolę w poznawaniu otaczającego świata odgrywają poszczególne zmysły. Po rozwiązaniu zadań zawartych na karcie pracy „Pięć zmysłów”, dzieci wskazywały te, które ich zdaniem są ważne podczas smakowania posiłków. Z całą pewnością stwierdziły, że oprócz smaku liczy się także zapach i apetyczny wygląd potrawy.

Poza tym poznały różnego rodzaju zioła i przyczyny, dla których warto dodawać je do różnych potraw. Dowiedziały się, że zioła mają wiele cennych właściwości, np. tymianek działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo, a majeranek dobrze wpływa na trawienie. Zioła i przyprawy wykorzystywane są też w farmacji i medycynie, kosmetyce, w ogrodzie i na polu.

Ponadto podjęto dyskusję na temat uważnego jedzenia. Jednoznacznie stwierdzono, że uważne jedzenie wiąże się z celebracją posiłku i wykorzystaniem wszystkich zmysłów.

Oczywiście nie zabrakło Marchwianowych ciekawostek, dzięki którym uczniowie wiedzą, jak poradzić sobie z nieświeżym oddechem. Potem, w trakcie praktycznego działania dzieci zanurzając patyczek kosmetyczny w kubeczkach z roztworem przygotowanym przez nauczyciela rozpoznawali smak gorzki, słodki, kwaśny i słony. Pracując w grupach rozpoznawali za pomocą dowolnych zmysłów losowo wybrane zioła i przyprawy. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały.

M. Prus

>>zobacz zdjęcia<<