Moje prawa-ważna sprawa

Pod koniec stycznia odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Moje prawa-ważna sprawa” realizowanego przez klasę II b. W ramach projektu drugoklasiści zapoznali się z prawami dziecka zapisanymi w Konwencji Praw Dziecka. Wiedzą, jak ważny to dokument i co zawiera. Ponadto  odbyło się kilka spotkań w bibliotece szkolnej, podczas których uczniowie zapoznali się  z książką „12 ważnych praw. Polscy autorzy o prawach dzieci ”. Drugoklasiści układali też rymowanki związane z tematem oraz mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Prawa dziecka”. Dowiedzieli się również, w jaki sposób na świecie łamane są prawa dzieci.  Podczas podsumowania obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą tematu i zapoznali się z trudnym dla nich słowem tolerancja. Najbardziej jednak podobała im się nauka piosenki „Masz prawo być inny”.

K.B.