Góra grosza

Samorząd Uczniowski, funkcjonujący w budynku przy ulicy Kujawskiej (klasy 4-8), podczas ferii zimowych dokonał podliczenia akcji „Góra grosza”, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

         W 2020 roku udało nam się zebrać 1532,07 złotych oraz 2,22 euro. „Góra grosza” została opakowana w 11 kartoników o wadze 10 kilogramów, co po zsumowaniu wynosi 110 kg! Największą kwotę, głównie dzięki kierownictwu wychowawcy Pani Mirosławie Zięcik, wpłaciła klasa 4 a!

            Serdecznie podziękowania należą się młodzieży, która przez kilka dni podczas ferii zimowych liczyła zgromadzone fundusze. Są to w kolejności alfabetycznej:

Ø Berndt Józef z klasy 4a,

Ø Berndt Zosia z klasy 5a,

Ø Biłas Wiktoria z klasy 7b,

Ø Gawińska Julia z klasy 7b,

Ø Kalinowska Katarzyna z klasy 7b,

Ø Koźlakowska Paulina z klasy 8b,

Ø Kucharska Marta z klasy 7b,

Ø Mańczak Mateusz z klasy 8b,

Ø Nowak Aleksandra z klasy 6a,

Ø Pytlarz Marika z klasy 7b.

         Cieszymy się, że jesteście z nami i razem tworzymy empatyczną społeczność! To dzięki Wam nasza działalność jest możliwa! To jest Wasz wielki sukces! Grosze to prawdziwa pomoc dla tysiąca dzieci z instytucjonalnej czy rodzinnej pieczy zastępczej.

>>zobacz zdjęcia<<

M. Pazdej