Mali poeci z 3 c

Uczniowie klasy 3c uczestniczyli w wyjątkowo ciekawych zajęciach w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Na wstępie, prowadząca zajęcia przedstawiła dzieciom dzieje książki, opowiedziała o kolejnych etapach jej powstawania, przybliżyła dzieciom zawód korektora książki i redaktora. Następnie zaprosiła uczniów do stworzenia własnej klasowej książki. Trzecioklasiści z zapałem przystąpili do pracy. Musieli wykazać się niezwykłą kreatywnością. Oprócz wykonania ilustracji do książki uczniowie musieli jeszcze tworzyć „na gorąco” strofy na dany temat. W efekcie stworzyli klasowe dzieło „Rany Julek! O tym jak my z 3c zostaliśmy poetami” na bazie oryginalnej książki Agnieszki Frączek „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Dumni artyści gotową pracę zabrali do swojej klasy i umieścili w widocznym dla wszystkich, można rzec, honorowym miejscu, tak aby przypominała im zawsze o tym, że w każdym z nas drzemie ukryty talent.

K. Kołodziej