Dzień kropki

Dnia 15 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kropki. Wszystkie klasy I-III przystąpiły do realizacji różnych działań. Jednym z nich było  przebranie się stosownie do okoliczności oraz zabawa ruchowa „Powitanie”. Potem dzieci  oglądały bajkę pt. „The Dot”. To opowieść o małej Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Następnie uczniowie wykonali pracę plastyczną pt. „Żywa kropka”.

Dodatkowo klasa III c w ramach realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Emocja” uzupełniła  „Emocjometr”, czyli termometr emocji. Trzeba było na nim zaznaczyć odpowiednim kolorem swoje samopoczucie przed zajęciami i po nich. Dzieci stawiały kropki przy odpowiednich buźkach i rysowały swój portret wyrażający ich emocje.

Dzieciom szczególnie podobała się „żywa kropka”, która dzięki aplikacji Quiver „wyskakiwała” z kartki. Najpierw jednak uczniowie musieli ozdobić ją kredkami. Każdy bardzo się starał, żeby jego „kropka” była wyjątkowa.

Dzień Kropki jest bardzo ważnym dniem, ponieważ pomaga rozbudzić wiarę dzieci we własne możliwości oraz rozwija ich kreatywność. Uczniowie dowiedzieli się, że każdy z Nas jest wyjątkowy, mimo, że nie zawsze jest najlepszy w każdej dziedzinie życia. Jeden jest mistrzem śpiewu, drugi malowania, trzeci matematyki, a inny mistrzem języka polskiego czy sportu. Pod koniec zajęć każde dziecko otrzymało dyplom za udział w Dniu Kropki.

M.Bęben