Let`s Play English

Czasami można spotykać się z opinią, że lekcje nie powinny być kojarzone z zabawą. Że dzieci uczęszczają na język angielski po to, żeby się czegoś nauczyły, a nie „tylko bawiły”. Tymczasem to właśnie element zabawy sprawia, że maluchy chcą się uczyć języków. I nie tylko one! Gry językowe to jeden z najlepszych sposobów na to, by uczniowie od samego początku wykształcili pozytywne skojarzenia z językiem obcym. I chcieli się go uczyć również w przyszłości. Oczywiście nie chodzi tu jedynie o zapewnienie podczas lekcji jakiejkolwiek rozrywki. Prawdziwa sztuka to sprytne połączenie elementu zabawy z celem językowym. Czyli wykorzystanie gry jako narzędzia do tego, aby rzeczywiście nauczyć się czegoś.

Dlatego klasa Ib wzięła udział w projekcie edukacyjnym pt. „Let’s Play English!” w ramach, którego wykonali fiszki z zabawkami służące do nauki języka angielskiego. Teraz będą mogli napisać Mikołajowi nawet w języku angielskim jakie prezenty chcieliby otrzymać na święta.