Konkursy z fizyki

W grudniu w naszej szkole odbyły się dwa Szkolne Listopadowe Konkursy: „Fascynujące Doświadczenia na Fizyce” oraz „Poezja w fizyce”, których organizatorem była nauczycielka fizyki Iwona Manikowska. Pomysł na konkursy zrodził się podczas nauki zdalnej. Celem było nie tylko utrwalić wiadomości z lekcji, ale także zainspirować do poznawania nauki przez zabawę.

W pierwszym konkursie uczniowie mieli do wyboru zaprojektować ciekawe, dowolne doświadczenie z podstawy programowej z fizyki w formie karty pracy, nakręcić film dowolnego doświadczenia wykonanego samodzielnie za pomocą komórki lub wykonać przyrząd jako pomoc naukową, który można wykorzystać do omawiania treści z fizyki podczas lekcji. Natomiast w drugim konkursie uczeń mógł napisać wiersz lub fraszkę – z rymami lub nie, ale koniecznie nawiązujący do treści omawianych na fizyce. Konkurs był przeznaczony dla klas VII i VIII.

Uczestnicy zostali nagrodzeni oceną cząstkową z przedmiotu i otrzymali dyplomy. Na każdym poziomie klas za pierwsze miejsce otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast za drugie i trzecie miejsce słodki upominek.

A oto wyniki:

Konkurs „Poezja w fizyce”

Na poziomie klas siódmych:

I miejsce – Zofia Szubart, klasa VIId

II miejsce – Jakub Pigłowski, klasa VIIa

III miejsce – Klaudia Zając, klasa VIIb

Mikołaj Nagel, klasa VIIb

Na poziomie klas ósmych:

I miejsce – Marika Pytlarz, klasa VIIIb

II miejsce – Yeva Kiru, klasa VIIIb

III miejsce – Paweł Samul, klasa VIIIc

Konkurs „Fascynujące doświadczenia na fizyce”

Na poziomie klas siódmych:

I miejsce – Mateusz Świderski, klasa VIIa

II miejsce – Nikola Ptasińska, klasa VIIb

Na poziomie klas ósmych:

I miejsce – Marika Pytlarz, klasa VIIIb

Uczniowie naszej piątki spisali się na medal. Gratuluję Wam pomysłu i dziękuję za zaangażowanie.

Z nagrodzonych wierszy powstał tomik „Poezja w fizyce”, który można podziwiać poniżej.

Tomik poezji

Poniżej linki do doświadczeń uczniów:

Doświadczenie 1

Doświadczenie 2