Dzień Kota

Z okazji Dnia Kota zarząd pilskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce zorganizował konkurs plastyczny dla uczniów z klas I-III SP nr 5 w Pile pt. „Koci świat”.

Celem konkursu było rozwijanie aktywności twórczej dzieci, pobudzanie wyobraźni i ekspresji plastycznej oraz współpraca ze stowarzyszeniem. Każdy z uczestników konkursu do wykonanej pracy miał za zadanie dołączyć karmę dla kota (dowolnego rodzaju i w dowolnej ilości). Udało się dzięki temu zebrać koci pokarm, który w sezonie zimowym jest niezbędny. Karma została przekazana karmicielom TOZ, którzy dokarmiają wolno żyjące koty na terenie Piły. Natomiast laureaci konkursu i wyróżnieni, zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za karmę uczestnikom z klas: 1 a, 1 b, 2 a, 2 b i 3 b.

A oto wyniki konkursu:

I miejsce: Maja Werwińska  (1 a), Oliwier Gadomski (2 a)

II miejsce: Małgorzata Wiśniewka (1 b), Oliwier Oleszkowicz (2 a)

III miejsce: Antonina Roszkowska (1 b), Michalina  Śmichowicz (2 a)

Wyróżnienie otrzymali:  Julia Bykowska i Leon Lichota (2 a), Mariusz Ordziniak i Anna Krajewska (3 b), Julia Trzeciak, Filip Dębicki i Zofia Urbańska (2 b), Zofia Wegner (1 a).