Klub wynalazców i odkrywców w I c

Zastanawialiście się kiedyś jak można zostać wynalazcą? Klasa Ic zainspirowana postacią Leonarda da Vinci spróbowała swoich sił na tym polu. Barwna postać Leonarda bardzo zainteresowała uczniów. Dzieci nie mogły się nadziwić, że jeden człowiek miał tak wiele zainteresowań i tak wiele dokonał. Dzieci próbowały pójść  w jego ślady i samodzielnie badać otaczający nas świat. Z lupami w dłoniach wyruszyły na obserwację przyrody, rozwiązywały łamigłówki matematyczne, skonstruowały wagę. Przy okazji pojawiło się wiele pytań, np. dlaczego statki nie toną, lupa powiększa, a gumka maże?

Uczniowie wraz z wychowawca założyli Klub Wynalazców i Odkrywców, by szukać odpowiedzi na takie pytania.

Aneta Andrzejewska