„Mój przyjaciel kot”

W dniu 23 lutego 2021 r. uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w kolejnych zajęciach w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Mój przyjaciel kot”. Podczas spotkania w szkolnej bibliotece dzieci poznały książkę „Wszystko o kotach” autorstwa Francois Moutou. Ta pozycja należy do książek popularnonaukowych, a taki właśnie gatunek poznają drugoklasiści.  Autor jest lekarzem weterynarii i epidemiologiem, więc ten wspaniały i zabawny album edukacyjny dostarczył dzieciom różnych ciekawostek o kotach. Drugoklasiści wzbogacili swoją wiedzę o wielkiej, bo prawie miliardowej rodzinie kotów. Dowiedzieli się m.in. że układ pokarmowy kotów wcale nie jest dobrze dostosowany do trawienia myszy, jakie warunki muszą spełnić kocie piękności, aby wystartować w konkursach oraz że doliczono się co najmniej 215 ras kotów domowych. Dzięki tej lekturze uczniowie przenieśli się w fascynujący świat wąsatych czworonogów. Nie były to jednak jedyne książki popularnonaukowe, jakie poznały dzieci. W innych książkach wyszukiwały ciekawych informacji o  różnych, nie tylko czworonożnych  pupilach.

M.Prus i M. Sadowska