Międzynarodowy Dzień Liczby Pi – Konkurs

Każdego roku 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby  π. Dlatego też Drodzy Uczniowie klas IV-VIII zapraszamy Was do zaangażowania się w wykonanie jednego z dwóch zadań.

1. Konkurs fotograficzny „Tropami liczby π”. Weź aparat, znajdź w swoim otoczeniu liczbę π lub coś co ma z nią związek i zrób zdjęcie. W kilku słowach wyjaśnij, dlaczego to zdjęcie kojarzy Ci się z liczbą π.
  2. Liczba π to niezwykła liczba. Swój wiersz poświęciła jej noblistka Wisława Szymborska. Spróbuj i Ty napisać wiersz o liczbie π.

Wykonane prace wyślij do 14.03.2021 przez pocztę Outlook do p. A. Domańskiej lub p. M. Zięcik (nie zapomnij podać swoich danych: imię, nazwisko i klasa).

Ponieważ  zadania nie są łatwe, każdy kto się ich podejmie otrzyma 6 z matematyki.

Również na lekcjach wychowawczych będziecie obchodzić  Święto Liczby π. Więcej informacji przekażą Wam wychowawcy klas.

A.Domańska i M. Zięcik