Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.

Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Dlatego Szkolny Samorząd Uczniowski zachęca do założenia skarpetek – najlepiej trzech (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach oraz przesłanie swojego zdjęcia dokumentującego przyłączenie się do naszej akcji na adres: mateusz.pazdej@wp.pl do soboty, 20 marca 2021 r. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Warto śledzić na bieżąco, co dzieje się 21 marca – informacje podawane są zarówno na oficjalnej stronie Światowego Dnia Zespołu Downa, jak i w mediach społecznościowych.
M.Pazdej