I Mistrzostwa Polski w Warcabach online

20 marca 2021 roku Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował I Mistrzostwa Polski w Warcabach online.Był to już 5 etap naszej zdalnej ligi gier edukacyjnych w której wzięło udział kilkadziesiąt szkół z całego kraju. Wszystkie turnieje dedykowane są dla uczniów klas 1-8 szkół podstawowych oraz rozgrywane systemem szwajcarskim na dystansie 11 rund. Ciekawą tradycją na początku każdych zawodów, oprócz przywitania się, staje się zwyczaj wzajemnego pozdrawiania się uczniów z poszczególnych miast lub wsi. Ponadto jest to znakomity sposób do nawiązywania relacji międzyszkolnych opartych na fundamentach wspólnej pasji. Reprezentant naszej szkoły, Mateusz Szwemin z klasy 4c, uplasował się w czołówce turnieju zajmując ostatecznie 13 miejsce. Jest to super wynik biorąc pod uwagę ogromną liczbę uczestników. W końcu to trzynasty warcabista w kraju! Za tydzień odbędą się I Mistrzostwa Polski w Szachach online.

M.Pazdej