Podsumowanie projektu edukacyjnego „Mój przyjaciel kot”

Na przełomie lutego i marca uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w projekcie edukacyjnym „Mój przyjaciel kot”. Głównym założeniem projektu było wzbogacenie wiedzy uczniów o tych ciekawych zwierzętach.

      W ramach projektu dzieci realizowały różnorodne zadania: podczas spotkań w bibliotece obcowały z książką literacką oraz popularnonaukową tematycznie związaną z kotami i wyszukiwały ciekawych informacji na ich temat. Rozwiązywały zagadki, czytały ciekawostki o kotach, poznały rasy kotów, ich budowę, tryb życia i zwyczaje. Dokonywały obliczeń zegarowych i kalendarzowych podczas „kociego liczenia”, a nawet pokonywały „koci” tor przeszkód. Dużą frajdę sprawiło drugoklasistom wykonanie i zaprezentowanie fotografii „swoich milusińskich”. Nie mniejszą radość dało dzieciom przygotowanie pantomimy do baśni „Kot w butach”. Wcielając się w role mima, nie mieli łatwego zadania do wykonania. Uczniowie świetnie się spisali i sprostali temu zadaniu. Drugoklasiści wykonywali także prace plastyczne i techniczne, których bohaterem był kot.

     Podczas zajęć uczniowie wykazywali się aktywnością, sumiennością i pomysłowością. Pracując w parach lub grupach współdziałali ze sobą, wzajemnie się wspierając .Podsumowując projekt dzieci przygotowały gazetkę tematycznie związaną z kotami.

>>zobacz zdjęcia<<

     M.Prus, M.Sadowska