Warsztaty ekologiczne

W ramach realizacji treści z zakresu edukacji ekologicznej klasa 6 b wzięła udział w zajęciach „Segreguj śmieci – zamieniaj odpady w złoto” przeprowadzonych w Bibliotece Pedagogicznej w Pile. Prowadzące  zajęcia, p. Barbara Moskal i p. Małgorzata Olejnik, zaprosiły uczniów do współudziału w eksperymencie, który unaocznił zjawisko smogu i stał się bodźcem do dyskusji na temat sposobów ograniczenia stężenia zanieczyszczeń w powietrzu. Interaktywne, angażujące młodzież zadania poszerzyły jej wiedzę na temat recyklingu i zasad segregowania śmieci. Uczniowie wyszli ze spotkania z przekonaniem, że każdy z nich jest odpowiedzialny za stan środowiska naturalnego. Na pewno będą o tym pamiętać, segregując śmieci!

Teresa Bogdanowicz