Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka (UNICEF) w oddziałach przedszkolnych

Międzynarodowy Dzień Praw dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na  świecie. To radosny dzień, z radosnym przesłaniem. 19.11.2021r. wszystkie nasze oddziały przedszkolne przystąpiły do realizacji inicjatywy UNICEF Polska, aby uczcić rocznicę uchwalenia konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki były ubrane na niebiesko, oglądały film edukacyjny pt. „Czym są prawa dziecka?”. Dzieci poznały rodzaje praw oraz dowiedziały się, czym są. W młodszych grupach dzieci wykonały prace plastyczną, która polegała na przyklejaniu obrazków z prawami do kartki tworząc jeden duży plakat.

W grupach starszych przedszkolaki uczyły się piosenki pt. „Piosenka o prawach dziecka”, oglądały prezentację o prawach dziecka przygotowaną przez UNICEF, poznały znaczenie słowa „konwencja”. W grupie najstarszej 5-6-latków po obejrzeniu prezentacji wykonana została praca plastyczna pt. „Dzieci świata”. Przedszkolaki w tym wyjątkowym dniu uczestniczyły także w zabawach muzycznych, ruchowo-naśladowczych o prawach, które każdy z nich posiada. Wszyscy zrozumieli także, że mają nie tylko prawa, ale i obowiązki.

E.Kubiak