Szkoła na widelcu

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka dołączyła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu”. Celem programu jest budowanie świadomości żywieniowej i rozwijanie umiejętności kulinarnych. Zadaniem dorosłych (rodziców/opiekunów, wychowawców) jest dążenie do tego, aby nasze pociechy spożywały więcej owoców i warzyw, które jak wiemy stanowią podstawę zdrowego żywienia. Bardzo ważne jest, by w naszej codziennej diecie była ich odpowiednia ilość.

W czwartek 26 września uczniowie klas I – III uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Dlaczego jedzenie jest ważne?”. Dzieci omawiając to zagadnienie wykazały się niemałą wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, roli witamin zawartych w owocach i warzywach oraz znaczenia aktywności fizycznej w życiu człowieka. Zadaniem uczniów było wykonanie piramidy żywieniowej. Gotowe prace zostały zaprezentowane w holu szkoły. Efekty pracy poszczególnych zespołów klasowych możemy zobaczyć na zdjęciach.

M. Prus

>zobacz zdjęcia<