SKO

W naszej szkole od 2013 roku działa Szkolna Kasa Oszczędności. Jest to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej, który zachęca najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów.

SKO jest programem dedykowanym uczniom od 6 do 13 roku życia i jest całkowicie bezpłatne: nie ma opłat za prowadzenie konta, ani za wpłaty czy wypłaty. Dodatkowo, konto to jest wysoko oprocentowane, a naliczanie odsetek odbywa się w systemie tygodniowy.

Aby założyć konto SKO należy wypełnić deklarację(załącznik 1) i oddać ją szkolnemu opiekunowi SKO. Serwis internetowy SKO to nowoczesna bankowość dostosowana do wieku uczniów. Hasło dostępu i login do serwisu otrzymuje uczeń od szkolnego opiekuna SKO po wypełnieniu deklaracji. Uczeń widzi jak jego pieniądze „rosną”, może tworzyć wirtualne skarbonki i planuje swoje wydatki.

Konto to jest w 100% bezpieczne, gdyż uczeń nie może sam zrobić przelewu internetowego. Wypłaty środków może dokonać w obecności rodzica z kasy w banku.

W razie jakichkolwiek pytań należy skontaktować się z panią Anetą Wesołowską – szkolnym opiekunem SKO.