Uczymy się pomagać poszkodowanym

W piękne przedpołudnie 15 lutego uczniowie klas IV przeszli niezwykle ważne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Tym razem w osoby szkolące wcielili się studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. Uczyli czwartoklasistów jak sprawdzać oddech u osoby poszkodowanej, jak układać taką osobę w pozycji bocznej ustalonej oraz jak wykonywać sztuczne oddychanie. Poza tym przypomnieli numery ważnych telefonów, pod które należy dzwonić w razie wypadku i kilka ważnych zasad, które udzielający pomocy koniecznie powinien znać.  Spotkanie uczniom bardzo się podobało, o czym świadczą wypowiedzi typu: „Było super!”, „Bardzo nam się podobało” czy „Poszedłbym jeszcze raz  na takie spotkanie, bo było fajnie i nauczyłem się”. Składamy serdeczne podziękowania dla grupy studentów z PWSZ, którzy podzielili się z uczniami swoją wiedzą i umiejętnościami.