Zakończenie roku szkolnego

22 czerwca cała „Piątka” żegnała się ze szkołą na czas długo wyczekiwanych wakacji. O godzinie 8.00 otrzymali świadectwa uczniowie klas IV i V, zaś o godzinie 11.00 odbyło się Miejskie zakończenie roku szkolnego dla klas I – III. Wzięło w nim udział wielu przedstawicieli władz miasta oraz dyrektorów pilskich szkół i przedszkoli. Choć to początek wakacji i zdawałoby się czas bardzo dla wszystkich radosny, jednak dla uczniów i pracowników SP 5 trochę smutny, bowiem tego dnia żegnała się z pracownikami i uczniami Pani Dyrektor Anna Stefanowicz, która odchodzi na emeryturę. Były wiersze, kwiaty tańce, piosenki i wiele gorących podziękowań. Potem spotkanie w klasach z wychowawcami i wreszcie wszyscy wyruszyli na wakacyjny wypoczynek.