Cudowna kraina wierszy Juliana Tuwima

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Cudowna kraina wierszy Juliana Tuwima” oraz rozwijania kompetencji czytelniczych klasa II b spotkała się w czytelni szkolnej na imprezie czytelniczej.

Poza dziećmi i wychowawcą klasy w imprezie wzięły udział dwie zaproszone mamy oraz nauczyciele świetlicy i biblioteki szkolnej. Klasa II b od początku marca poznaje przepiękne wiersze Juliana Tuwima, poznając przy okazji sylwetkę pisarza. Wśród zaplanowanych zadań znalazło się czytanie wierszy przez gości i same dzieci.  W bibliotece wykonano wystawkę różnych książek autora, przede wszystkim jego utworów dla dzieci. Uczniowie chętnie słuchali wybranych wierszy, niektóre recytowali wspólnie z lektorem. Tak było przy znanym wszystkim wierszu „Rzepka”. Swoją interpretację utworów Tuwima przygotowały też dwie uczennice Julia Momot i Karolina Makowska. Pod koniec spotkania wszyscy zaproszeni goście wspólnie, z podziałem na role, odczytali niezapomnianą „Lokomotywę”. Spotkanie było bardzo udane, pełno było uśmiechów i radości. Najważniejsze jednak jest to, że drugoklasiści znają sylwetkę Juliana Tuwima i jego wiersze.