Rozczytane pierwszaki

Rankiem 24 kwietnia w ramach podnoszenia kompetencji czytelniczych uczniowie klasy I b spotkali się w czytelni na kolejnej imprezie pod hasłem „Rozczytane pierwszaki”. Pani Małgorzata Michno, mama jednej z uczennic, przeczytała dzieciom następne opowiadanie z książki „Polscy autorzy o wartościach dla dzieci”. Tym razem uczniowie wysłuchali opowieści o miłości. Potem dyskutowali o tym pięknym uczuciu i stwierdzili, że jest bardzo potrzebne, choć czasem niektórym go brakuje. Lektorka zebrała brawa za piękne czytanie.

W związku z tym,że dzieci poznały już prawie wszystkie literki, zostały również przyjęte w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Dowiedziały się, jak wypożycza się książki, jakie korzyści płyną z ich czytania, czym różni się księgarnia od biblioteki i co to są mole książkowe. Dzieci wiedzą również, jakie prośby kierują do nich książki i jak należy je szanować. Każdy uczeń dostał zakładkę do książki i plakietkę z napisem „Jestem czytelnikiem biblioteki”. Z biblioteki dzieci wychodziły zadowolone.