Ruch i witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

23 maja odbył się turniej sportowy klas III pod hasłem ,,Ruch i witaminki  dla chłopczyka i dziewczynki”. Turniej związany był z propagowaniem zdrowego stylu życia w ramach programu ,,Owoce i warzywa w szkole”. Uczniowie klasy III a i III b mieli za zadanie wykazać się sprawnością fizyczną, wykonując różne sportowe zadania. Był więc slalom między pachołkami,  kozłowanie piłki, podawanie piłki w tunelu, bieg z lodami oraz kilka innych konkurencji. Wszyscy zawodnicy dali z siebie co mogli. Bardzo ładnie ze sobą współpracowali podczas wykonywania poszczególnych zadań. Było to tym trudniejsze, że utworzone  zespoły składały się z zawodników obu klas. Dzieci bawiły się sportowo w bardzo zgodny i radosny sposób. Chętnie powtórzyłyby nie raz taki turniej, bo jak stwierdziły, sport i wspólna zabawa to samo zdrowie!  Uzupełnieniem sportowej zabawy było skonsumowanie pysznych jabłuszek i pomidorków.