Rozwijamy nasze talenty

12 czerwca uczniowie klasy II b obejrzeli przedstawienie pt. „Pampilio”. Wybrali się na nie dzięki zaproszeniu swojej koleżanki Julii Momot, która w przedstawieniu wspaniale zagrała rolę biedronki. Spektakl został przygotowany przez zespół teatralny, działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile. Młodzi aktorzy, jako mieszkańcy Krainy Zwierząt wprowadzili widzów w bajeczny świat, gdzie rośnie tajemnicze drzewo o trudnej do zapamiętania nazwie. Zwierzętom trudno było odpowiedzieć na pytania czy owoce drzewa są  smaczne i jadalne oraz jak zapamiętać nazwę drzewa. Jak sobie poradziły, opowiada właśnie to przedstawienie.

Zanim jednak uczniowie przenieśli się w świat sztuki, zapoznali się z ofertą MDK. Zwiedzili poszczególne pracownie: plastyczną, teatralną, taneczną, muzyczną, oraz klub szachowy. Podziwiali prace artystyczne dzieci i młodzieży.  Zapoznali się ze sprzętem muzycznym oraz próbowali różnych figur przed olbrzymim lustrem w sali, gdzie ćwiczy się taniec towarzyski i współczesny.

W bogatej ofercie MDK każdy może znaleźć dla siebie interesujące zajęcia, rozwijać swoje talenty oraz zainteresowania. Być może w przyszłym roku szkolnym, zachęceni uczniowie klasy II b również skorzystają  z tej oferty.