Z wizytą u przedszkolaków

W poniedziałek 19 czerwca uczniowie klasy I b udali się do Publicznego Przedszkola nr 8 w Pile. Było to już kolejne spotkanie przedszkolaków z pierwszakami. Tym razem odbyło się ono w przedszkolu. Gospodarze przygotowali i zaprezentowali zajęcia wokalno – taneczne przez które przeplatała się opowieść o pięknej krainie dźwięków – muzyce.

Przedszkolaki w swobodny, a jednocześnie pełen gracji i uroku sposób przedstawiły aranżacje różnych tańców. Szczególnie podobał się taniec z parasolkami w wykonaniu dziewczynek oraz popisy chłopców do utworu muzycznego „Czekolada”. Gospodarze zaimponowali gościom swoimi umiejętnościami wokalno – tanecznymi.

Oczywiście spotkanie nie polegało tylko na biernym oglądaniu przygotowanego programu, bowiem pierwszaki zostały zaproszone do działania. Wspólnie z przedszkolakami uczestniczyły w zabawach ruchowych ze śpiewem. Próbowały również wykonać taniec do piosenki ” La – ba – da ” śpiewając po niemiecku.

Pod koniec spotkania dzieci integrowały się w trakcie zabaw na przedszkolnym placu zabaw. Czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. W przyszłym roku szkolnym z pewnością będziemy kontynuować współpracę.