Bezpieczni w ruchu drogowym

Wraz z początkiem roku szklonego realizujemy w naszej szkole intensywne działania w kierunku podniesienia poziomu bezpieczeństwa dzieci  w ruchu drogowym. W związku z tym uczniowie klasy III a i III b pod opieką wychowawców pani Barbary Kuklińskiej i pani Małgorzaty Perkowskiej udali się do Miasteczka Ruchu Drogowego przy ul. Dąbrowskiego. Tam wzięli udział w zajęciach edukacyjnych połączonych z czynnym poznawaniem zasad poruszania się po ulicach jako pieszy oraz jako rowerzysta. Przemieszczając się rowerami po wyznaczonych trasach, trzecioklasiści z uwagą obserwowali znaki drogowe oraz  reagowali na sygnalizację świetlną. Przekonali się też, że zawsze należy zachować ostrożność, a brawurowa jazda może skończyć się dla nich wypadkiem. Spacerując po miasteczku dzieci po raz kolejny przećwiczyły bezpieczne przechodzenie przez jezdnię i poruszanie się po drogach bez chodnika. Ponadto pani instruktorka prowadząca zajęcia, zwróciła uczniom uwagę na niebezpieczeństwa, jakie niosą ze sobą kontakty ze zwierzętami. Dzieci przećwiczyły przyjmowanie bezpiecznej pozycji w przypadku ataku psa oraz dowiedziały się jak postępować napotykając w mieście lub poza nim dzikie zwierzęta.

Mamy nadzieję, że wycieczka do Miasteczka Ruchu Drogowego przyczyniła się do  wykształcenia w naszych uczniach postawy odpowiedzialnego i rozważnego użytkownika ruchu drogowego.