Trzecioklasiści w schronisku

We wtorek 3 października uczniowie klasy III d udali się na wyczekiwaną wycieczkę do schroniska w Leszkowie. Przez  dwa tygodnie poprzedzające wizytę zbierali karmę dla podopiecznych schroniska. Trzecioklasistom w zbiórce bardzo pomogli uczniowie z klasy 1 c.  Na miejscu dzieci poznały warunki, w jakich żyją  zwierzęta oraz możliwości pomocy, jaką mogą nieść. Dowiedzieli się, że nie każdy może adoptować czworonoga, ale każdy może udać się do schroniska by pospacerować z pieskiem. Oprócz psów uczniowie poznali również innych podopiecznych schroniska, a więc kotki, kozy, świnkę oraz konia o wdzięcznym imieniu Jantar. Dzieci bardzo wzruszyły się losem zwierząt ze schroniska i zadeklarowały ponowne odwiedziny.