Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w SP 5

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w czwartek 16 listopada uczniowie naszej szkoły zorganizowali happening oraz spotkali się z autorką książek dla dzieci Panią Renatą Piątkowską.Happening promował znajomość przez najmłodszych członków naszego społeczeństwa praw dziecka. Dziewczynki z klas V rozdawały okolicznym mieszkańcom ulotki i rozmawiały na temat praw dziecka z przechodniami. Pilanie reagowali bardzo pozytywnie i chętnie dzielili się swoimi odczuciami i spostrzeżeniami na temat przestrzegania praw dziecka dawniej i dziś. Uczniowie odwiedzili także zaprzyjaźnione Przedszkole nr 6, gdzie o swoich prawach miały szanse dowiedzieć się maluchy.  Obchodom towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Prawa dziecka”. W holu szkoły wyeksponowano najlepsze prace. Laureatami zostali Miłosz Jakubczyk,  Julia Krawczyk i Maja Kędziora z klasy IV b, Asma Malik , Martyna Wypchło i Aleksander Bochra z IV b oraz Marta Kucharska z V b.

Poza tym w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie z pisarką książek dla dzieci Panią Renatą Piątkowską. Autorce towarzyszyła lektor Pani Malwina Kożurno, która tak wspaniale czytała fragmenty książek, że dzieci „piały z zachwytu”. Pani Piątkowska bardzo ciekawie opowiadała o prawach dziecka, ale nie omieszkała wspomnieć także o ich obowiązkach. Odpowiadała również na pytania dzieci. Panie goszczące w „piątce” pod koniec spotkania zostały nagrodzone naprawdę gromkimi brawami oraz obdarowane kwiatami. Dzieciom bardzo to spotkanie przypadło do gustu.

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka stały się już w naszej szkole tradycją i na pewno nie zabraknie nas w przyszłym roku.