Mój przyjaciel kot

W poniedziałek  20 listopada uczniowie klasy II b gościli w szkolnej czytelni w ramach akcji „Rozczytani drugoklasiści”. Była to już kolejna wizyta związana z realizacją projektu edukacyjnego „Mój przyjaciel kot”.Tym razem gościem drugoklasistów była pani Jadwiga Rogala, pracownik administracyjny naszej szkoły, która przeczytała dzieciom fragmenty książki Edyty Zarębskiej „Niesforny Zygzaczek”. Jest to następna pozycja z serii „Klub Kociaków Słodziaków”. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o Zygzaczku, którego właścicielką jest dziewczynka o imieniu Róża. Tytułowy „Niesforny Zygzaczek”  jest kotkiem, który upodobał sobie zabawy w wodzie, a szczególnie w kąpiel w ogrodowym basenie. Kot zażywający takich wodnych uciech to niespotykane zjawisko, a my nie będziemy zdradzać dalszych szczegółów. Namawiamy do zapoznania się z tą opowieścią. Życzymy miłej lektury!