Tajemnice lasu

22 listopada, pomimo niesprzyjającej pogody, uczniowie klasy III b udali się do Nadleśnictwa „Zdrojowa Góra”, gdzie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach edukacyjnych poszerzających ich wiedzę na temat lasu. Zajęcia, prowadzone przez edukatora, panią Annę Kałkę,  poświęcone były warstwowej budowie lasu, ich bogatej roślinności oraz mieszkańcom, od tych najmniejszych do całkiem okazałych. Dzieci z uwagą obejrzały film pokazujący uroki leśnej przyrody, jej różnorodność i  tajemniczość. Miały także możliwość z bliska obserwować  i podziwiać spreparowane okazy niektórych zwierząt leśnych. Pracując zgodnie w grupach wykonywały ćwiczenia polegające na dopasowywaniu poszczególnych zwierząt do odpowiednich warstw                     i przyklejaniu ich sylwetek na dużą kartkę z wizerunkiem lasu. Zadanie to wszyscy wykonali celująco. Pod koniec zajęć wykazały się zdobytą wiedzą, odpowiadając na pytania, często bardzo szczegółowe,  związane oczywiście        z omawianym tematem. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywały drobne nagrody – magnetyczne wizerunki leśnych zwierząt z symbolem Nadleśnictwa.

Zajęcia te, przeprowadzone niezwykle profesjonalnie, w innych niż szkolne warunkach z pewnością przyczyniły się do głębszego zainteresowania przyrodą, jej poszanowania i zrozumienia  konieczności ochrony.