Piszę pięknie

24 listopada odbył się VII Międzyświetlicowy Konkurs Kaligraficzny, w którym wzięli udział także nasi uczniowie.

Nie od dziś wiadomo, że piękne pismo stanowi bardzo cenną umiejętność, zaś charakter i styl pisania świadczy o nas samych. Jak dowodzą badania naukowe ci, którzy pracują nad charakterem swojego pisma wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni, osiągają lepsze wyniki w nauce. Wiedzą o tym również uczestnicy VII Międzyświetlicowego Konkursu Kaligraficznego „Piszę pięknie”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 11. Wzięli w nim udział uczniowie klas II i III reprezentujący prawie wszystkie pilskie szkoły. Naszymi przedstawicielkami były uczennice klasy II a, Zuzanna Główczewska i Jagoda Nożyńska. Zadaniem dzieci było staranne przepisanie fragmentu książki Isabel Abedi „Oto Lola!”. Mimo bardzo ostrej konkurencji Jagoda Nożyńska wywalczyła II miejsce. Gratulujemy sukcesu!