Idzie zima

W ramach realizacji projektu edukacyjnego jesień i zima w twórczości Marii Kownackiej” uczniowie klasy III a spotkali się w czytelni na wspólnym czytaniu opowieści o zimie.

Tym razem zaproszonym gościem była babcia jednego z uczniów, a przy okazji pracownik naszej szkoły Pani Krystyna Potocka. Dzieci z uwagą słuchały fragmentów książki M. Kownackiej z serii „Razem ze słonkiem”. Z opowieści dowiedziały się na przykład co to jest szadź. Niektórzy to pojęcie słyszeli po raz pierwszy. Potem wysłuchały jeszcze historii o ptakach i polnych myszach oraz ich sposobach na spędzanie zimowych chłodów. Choć projekt edukacyjny dobiega końca, dzieci z pewnością przyjdą jeszcze do biblioteki, aby dokończyć książkę o zimie.