Dzieci dzieciom o zdrowiu

„Dziecięcy świat w wierszu” – pod takim tytułem odbyła się w piątek 12 stycznia prezentacja inscenizacji do wiersza Jana Brzechwy  „Na straganie”. Przedstawienie przygotowała klasa IV c i zaprezentowała je klasom pierwszym.Czwartoklasiści wcielili się w bohaterów wiersza, czyli różne warzywa. Wspaniale odegrali swoje role. W roli narratora wystąpił Aleksander Krupa.Na scenie brylowali brukselka, kapusta, kalarepa, rzepa, groch,  i inne występujące w wierszu warzywa.  Inscenizacja poprzedzona była krótką pogadanką na temat roli warzyw i owoców w zdrowym odżywianiu, którą przeprowadziła pani Wójcik – wychowawca klasy IV c. Na wyróżnienie zasługiwały stroje aktorów, wykonane bardzo pomysłowo i starannie. Do dekoracji sali dzieciom posłużyła ogromna ilość pluszowych warzyw i owoców. Jak można się domyślić były to bardzo popularne ostatnio świeżaki. Uczniowie klas pierwszych bawili się przednio. W komentarzach najczęściej padały słowa „Za krótko!“