Święto kapelusza

2 marca dzieci z klasy I C zorganizowały klasowy pokaz mody. Przyniosły z domu stare, zapomniane kapelusze i elementy do ich dekoracji: wstążki, tasiemki, kokardki, piórka, cekiny, apaszki, itp. Z pomocą nauczyciela wykonały na zajęciach technicznych przedziwne nakrycia głowy wg własnego pomysłu, a następnie dokonały ich prezentacji.

Klasowa rewia mody połączona była z komentarzem do własnej pracy (atrakcyjność kapelusza, przydatność, okoliczności noszenia go,itp.). Chętni uczniowie swoje oryginalne  nakrycia głowy prezentowali podczas ruchowych improwizacji do muzyki. I choć karnawał dawno już za nami, w klasie zrobiło się barwnie i wesoło, a stare, wyciągnięte z szafy kapelusze ożyły choć na ten jeden dzień.