Pierwszaki w świecie fantastycznych opowieści

23 marca uczniowie klasy I a  wyruszyli w fantastyczny świat bajkowych opowieści. Gościli przy tym w czytelni  mamę jednego z uczniów panią Magdalenę Szwemin. Pani Magdalena przygotowała dla dzieci opowiadanie Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel pt.: ,,Sznurkowa historia”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali i przeżywali losy zwykłego sznurka, który leżał na sklepowej półce. Był bardzo nieszczęśliwy do momentu, aż kupiono go, by zawiązać paczkę, która wyruszyła w daleką drogę do adresata. Sznurek, jako główny bohater opowiadania, uświadomił dzieciom, że warto być komuś potrzebnym i mieć przyjaciół mimo, że na długo można wylądować w szufladzie. Jakie jeszcze czkają go przygody, tylko dzieci mogą sobie dopowiedzieć. Pani Magdalena bardzo poruszyła wyobraźnię uczniów klasy I a. którzy bardzo dziękują za wspólnie spędzony czas.