Rozczytani drugoklasiści

W piątek 6 kwietnia uczniowie klasy II b ponownie złożyli wizytę w szkolnej czytelni w ramach akcji ” Rozczytani drugoklasiści”.

Dzieci wysłuchały dwóch opowiadań z książki G. Kasdepke „Wielka księga uczuć”. Pierwsza opowieść o gniewie wywołała niemałe emocje wśród słuchaczy, bo rozgorzała burzliwa dyskusja na temat tego uczucia. Drugie opowiadanie było o wytrwałości, której czasami dzieciom brakuje. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały tych dwóch historii. Następnie chętnie wypowiadały się na temat emocji, które często towarzyszą im w codziennym życiu.Przecież każdy z nas, zarówno duży, jak i mały doznaje czasami gwałtownych i niepokojących uczuć. Bo miłość, radość, gniew, zawstydzenie, czy smutek nie przychodzą tylko do dorosłych. Odwiedzają każdego z nas.Jak przygotować się na ich wizytę i sprawić, żeby nieproszeni goście szybko sobie poszli? Oczywiście przeczytać „Wielką księgę uczuć „, bowiem na końcu każdego opowiadania znajdują się praktyczne porady dla dzieci i dorosłych.Uczniom czytała absolwentka szkoły, a obecnie jej pracownica Pani M. Szwemin.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały pani Magdalenie dużymi brawami i własnoręcznie wykonanym upominkiem.