Sport to zdrowie, nich każdy się dowie

W piątek 6 kwietnia uczniowie klasy III A wraz z wychowawczynią p. Barbarą Kuklińską gościli panią Justynę Jasoń- Pawłowską. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Jem zdrowo – żyję zdrowo”. Pani Justyna przygotowała interesującą prelekcję pt: „Sport to zdrowie niech każdy się dowie”. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali historii o walce pani Justyny z nadwagą, z której wyszła zwycięsko. Ważąc przeszło sto kilogramów zaczęła biegać, pływać i jeździć na rowerze. Dzięki temu schudła 37 kg. Tak rozpoczęła swoją przygodę z triathlonem – dyscypliną sportu, o której większość trzecioklasistów usłyszała po raz pierwszy. Okazało się, że nawet dzieci mogą łączyć te trzy dyscypliny w jedną i trenować triathlon. Pani Jasoń – Pawłowska zachęcała  dzieci do uprawiania jakiegokolwiek ulubionego sportu. Potem dzieci wspólnie wymieniały plusy jakie niesie dla zdrowia uprawianie sportu. Na pytanie „Kto w dniu dzisiejszym wyjdzie na dwór pobiegać, pojeździć na rowerze lub rolkach?” wszystkie ręce poszybowały w górę. Oby taki entuzjazm okazał się rzeczywistością. Na koniec spotkania odbył się konkurs z nagrodami. W wyniku losowania siedmioro uczniów otrzymało pamiątkowe czepki triathlonisty. Wcześniej oczywiście udzielili oni poprawnych odpowiedzi na  konkursowe pytania. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, ale  przede wszystkim podniosło kolejny  poziom rozwoju świadomości uczniów w dziedzinie zdrowego trybu życia.