Przymiarka do szkolnej ławki

W poniedziałek 7 maja uczniowie klasy II b gościli u siebie dzieci z Publicznego Przedszkola nr 8 w Pile. Przedszkolaki odwiedziły naszą placówkę kolejny raz w tym roku szkolnym. poprzednio brały udział w zajęciach ruchowo – konstrukcyjnych pod hasłem „W zimowej krainie”. Tym razem uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, ponieważ już za kilka miesięcy rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Chciały więc przyjrzeć się z bliska, jak to jest w szkole, czym zajmują się uczniowie, zrobić taką małą „przymiarkę” do szkolnej ławki. Podczas zajęć z  zakresu edukacji polonistycznej wypowiadały się na temat panującej pory roku, z uwagą wysłuchały wiersza W. Pyrcz pt. „Bocian biały”, a następnie chętnie odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. Obejrzały również na film „Witaj nam bocianie”. Na zajęciach technicznych wykonywały bociana – pracę przestrzenną z wykorzystaniem patyczka, płatków kosmetycznych i papieru. Pracowały solidnie i z zaangażowaniem. Efektem ich pracy były staranie wykonane boćki.

Trzeba podkreślić, że przedszkolaki świetnie spisały się w roli uczniów. Można śmiało stwierdzić, że swoją odważną, pewną siebie postawą zaimponowały drugoklasistom. Na pewno rozpoczynając we wrześniu naukę w klasie pierwszej śmielej będą wkraczać w szkolne mury. A my życzymy im sukcesów w nauce!