Zbadaj wzrok raz na rok czyli drugoklasiści u optometry

8 maja  uczniowie klasy II a odwiedzili salon optyczny „Piękne oczy”. W salonie przywitał nas optometrysta pan Jacek Zabel, który rozpoczął spotkanie od rozmowy na temat zmysłów człowieka. Następnie opowiedział  o historii pisma  Braille’a i pokazał niezwykłą książkę o zabytkach Poznania napisaną tym właśnie pismem . Dzieci mogły samodzielnie wypróbować, w jaki sposób pisze się na maszynie dla niewidomych. Pan Jacek pokazał im, w jaki sposób odbywa się badanie wzroku. Dowiedziały się także, jak należy dbać o oczy. Uczniowie zwiedzili również pracownię, w której wykonuje się szlifowanie szkieł optycznych.                                                                                                                            Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali drobne upominki. Bardzo dziękujemy Panu Jackowi za zaproszenie i przekazaną wiedzę.