Przyroda Ja i Ty

We wtorek 22 maja w naszej szkole odbyło się podsumowanie IX edycji Miejskiego Konkursu Przyrodniczego „Przyroda, ja i ty”. Konkurs, który odbył się 10 maja skierowany był do uczniów klas II. Uczestniczyło w nim 34 „Małych przyrodników” z 10 pilskich szkół podstawowych. Tradycyjnie honorowy patronat nad konkursem objęli Prezydent Miasta Piły, pan Piotr Głowski oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, pan Ryszard Standio.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test zawierający 13 zadań o różnym stopniu trudności. Wykazali się doskonałą wiedzą dotyczącą zjawisk i zależności przyrodniczych, życia roślin i zwierząt w różnych środowiskach oraz ochrony środowiska, co zaowocowało przyznaniem pięciu głównych nagród oraz pięciu wyróżnień. Spośród 10 szkół uczestniczących w konkursie nagrodzeni zostali uczniowie 6 z nich.

Zwyciężczynią konkursu okazała się uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 – Sława Łusiewicz, która uzyskała 62 pkt.

Kolejne miejsca zajęli:

II – Weronika Bogdańska ze Szkoły Podstawowej nr 1 (502,5 pkt.)

III – Julia Bolesta ze Szkoły Podstawowej nr 1   (51 pkt.),

Kamil Gotlib ze Szkoły Podstawowej nr 6     (51 pkt.),

Antoni Babija ze Szkoły Podstawowej nr 12 (51 pkt.).

Przyznano także 5 wyróżnień. Otrzymali je:

– Filip Hoffmann SP nr 1

– Anna Majocha SP nr 5

– Natalia Masyra SP nr 2

– Amelia Niemiec SP nr 11

– Piotr Odroń      SP nr 11.

Ponadto nagrodzono szkołę, której reprezentujący ją zespół uczniów uzyskał najwyższą średnią punktów konkursowych. Szkołą tą okazała się Szkoła Podstawowa nr 2.

Nagrody dla zwycięzców ufundowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile oraz Urząd Miasta Piły. Wręczył je uczniom obecny na wtorkowym spotkaniu zastępca dyrektora RDLP pan Janusz Perkowski.

Pani Elżbieta Puchalska – zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 podziękowała organizatorom konkursu oraz pogratulowała nauczycielom  i rodzicom, którzy przyczynili się do sukcesów przyrodniczych swoich uczniów i dzieci.

Przyłączamy się do gratulacji, dziękujemy fundatorom nagród i zapraszamy do wzięcia udziału do przyszłorocznej edycji konkursu.