Drugoklasiści w Kalinie

IMAG0549

17 września klasy II b i II c odwiedziły nadleśnictwo w Kalinie. Bardzo miła Pani Małgorzata „Łoś” oprowadziła dzieci po leśnej ścieżce edukacyjnej ciekawie opowiadając o zwyczajach zwierząt zamieszkujących Dolinę Noteci. Uczniowie dowiedzieli się między innymi dlaczego ptaki śpiewają i gdzie odlatują kiedy u nas jest zimno. W czasie spaceru wszyscy pilnie poszukiwali pierwszych oznak jesieni. Znalazły się pierwsze grzyby i pożółkłe liście. A potem było wiele śmiechu i radości podczas zabaw na polanie. Pierwszaki przeciągały linę, próbowały chodzić na nartach, biegały po specjalnej ścieżce ułożonej z różnych leśnych skarbów. Największym powodzeniem cieszyła się jednak makieta budki lęgowej, w której dzieci mogły się przez chwilę poczuć jak ptaki. Miłą wycieczkę zakończyło wspólne grillowanie . I uwierzcie – nikomu nie chciało się wracać do domu.