Spotkanie z jesiennym lasem

IMG_1577

Po drugoklasistach, którzy rozpoczęli cykl spotkań przyrodniczych w lesie, najmłodsi uczniowie naszej szkoły całe piątkowe przedpołudnie spędzili w Ośrodku Edukacji Leśnej „Kalinka” nadzorowanym przez Nadleśnictwo „Kaczory”, a umiejscowionym przy RDLP Piła – Kalina. Tematem spotkania były: „Tajemnice jesiennego lasu”. Pod czujnym okiem pani Małgorzaty Platy dzieciaki z I a i I b wędrowały po lesie, poznawały leśną przyrodę, wsłuchiwały się w odgłosy natury, poszukiwały leśnych skarbów. W salce edukacyjnej poznawały charakterystyczne głosy różnych zwierząt. Była to nich prawdziwa pierwsza lekcja przyrody. W nagrodę za skupienie i aktywny udział w zajęciach każdy pierwszoklasista oraz ich opiekunowie obdarowani zostali drewnianymi figurkami leśnych zwierzątek.

Druga część spotkania przebiegała już bardziej rekreacyjnie i sportowo. Największą radość sprawiło uczniom przeciąganie liny, pokonywanie toru przeszkód oraz skoki w dal na wzór zwierząt zamieszkujących środowisko leśne.

Pod koniec wszyscy posilili się pieczonymi na grillu kiełbaskami, które na świeżym powietrzu bardzo smakowały.

Atmosfera spotkania była niezmiernie sympatyczna i przyjazna dzieciom. Było to przede wszystkim zasługą pani Małgosi, która edukowała dzieci w zakresie wiedzy o lesie oraz rodzicom, którzy z zaangażowaniem włączyli się w organizację wycieczki.