Spotkania z przyrodą

DSC_0440

2 października 2015 roku uczniowie klas II a i d pod opieką rodziców i wychowawców odwiedzili Ośrodek Edukacji Leśnej ,,Kalinka”.

Pod przewodnictwem pani Małgorzaty Platy dzieci odwiedziły las, w którym była ścieżka edukacyjna z tablicami informującymi o roślinach i zwierzętach mieszkających w naszych lasach. Po wspaniałej i ciekawej wycieczce po lesie, pani Małgorzata zaprosiła wszystkich do salki edukacyjnej, gdzie przepięknie opowiadała o sposobie porozumiewania się zwierząt. Dzieci wsłuchiwały się w nagrania głosów wilków, lisów, łosiów, itd. Oglądały różne okazy przyrodnicze, poznały dotąd nieznane tajemnice lasu. Za aktywność i piękne rzeczowe wypowiedzi pani Małgorzata nagrodziła dzieci puzzlami i drewnianymi figurkami przedstawiającymi leśne zwierzęta. Po tak wspaniałych zajęciach dzieci spędziły czas przy ognisku, posiłkując się pieczoną kiełbaską.  Po posiłku doskonale bawiły się sportowo, przeciągając linę, skacząc w dal i pokonując tor przeszkód.

Pobyt w Ośrodku Edukacji Leśnej ,,Kalinka” był dla wszystkich uczestników wycieczki bardzo miło i przyjemnie spędzonym czasem, za co bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie i Nadleśnictwu.